DİYARBAKIR SÜT DAMLASI PEYNİRİ

Referans: DYBSTDMLSP

30,90 ₺
KDV dahil

İçerik: Süt, Şirden Maya (Doğal, Hiçbir katkı maddesi içermez)

Alerjen Uyarısı: Laktoz

Stok Durumu: Stokta Var. 

Üretici Bilgisi: GURME PAZARI

Ürün Gramajı Seçiniz
Adet

 

Güvenli Alışveriş

 

Ücretsiz Kargo (275 TL ve Üzeri)

 

7/24 Müşteri Hizmetleri

Diyarbakır’da üretimi yapılan Diyarbakır Süt Damlası Peyniri kaynar süt içinde eritilmiş salamura peynirden, ceviz ve fındık arasında büyüklükte küre şeklinde üretilmektedir. Diyarbakır Süt Damlası Peyniri, inek ve koyun sütü karışımı ile üretilmektedir. Şirden mayası ile mayalanarak yapılan taze peynir, salamura haline getirilir. Diyarbakır Süt Damlası Peyniri, hazırlanan salamura peynirin özel ellerde tamamen doğal olarak  sıcak sütün içinde eritilmesiyle yuvarlak küre şeklinde üretilir.

Son dönemlerde kahvaltı kültüründeki değişime paralel olarak sofralarda bir çok peynir çeşidi yer almaya başlamıştır. Daha önce özellikle salamura peyniri, beyaz peynir ve kaşar peyniri sofralarda fazla yer bulurken şimdilerden bunların yanına bir çok peynir çeşidi eklenmiştir. Bunlardan biride Diyarbakır Süt Damlası Peyniridir. Diyarbakır Süt Damlası Peyniri, salamurada olgunlaştırılan geleneksel bir peynir çeşidimizdir. Lezzet olarak Çerkez peynirini andıran Diyarbakır Süt Damlası Peyniri üretimi oldukça emek isteyen, az tuzlu bir peynirdir. Diyarbakır Süt Damlası Peyniri, üretim tekniği bakımından kaşar peynirine, bileşim yönünden ise beyaz peynire benzemektedir.

Ürünlerimizi, en iyi, en kaliteli, en temiz ortamda üreten üreticilerden sağlıyoruz. Tamamen DOĞAL olarak üretilen ve kendi üretimimiz veya doğrudan üreticiden temin edilen ürünlerimizde, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Peynirlerinizi buzdolabında, +5 derecede muhafaza ediniz. Derin dondurucuda saklamayınız.

Diyarbakır Süt Damlası Peyniri, vakumlu ambalajlarda ve havaların ısındığı dönemlerde soğuk zincir ile özel olarak paketlenip, kargo ile gönderilmektedir. Soğuk zincir ambalajıyla özel olarak paketlendiğinden, kargoda 72 saate kadar tazeliğini korur. Vakumlu paket açılmadığı sürece, buzdolabında +5 derecede, ürünümüz 1 ay ilk günkü tazeliğini ve lezzetini korur.

Bu ürünümüz, kargo şirketlerinin Pazar günü teslimat yapmaması ve kargo şirketinde dağıtım için beklememesi amacıyla Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kargoya verilmektedir. 

Belirli merkezlere aynı gün teslim, özel kargo seçeneğimiz vardır.

DYBSTDMLSP
200 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün: