ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ 300 GR

Referans: ERZNCNTLMP

25,90 ₺
KDV dahil

 İçerik: Süt, Şirden Maya (Hiçbir katkı maddesi içermez)

Alerjen Uyarısı: Süt

Stok Durumu: Stokta Var.

Üretici Bilgisi: Koçulu,  Boğatepe - Kars

Adet

 

Güvenli Alışveriş

 

Ücretsiz Kargo (275 TL ve Üzeri)

 

7/24 Müşteri Hizmetleri

Erzincan Tulum Peyniri Yapımına beşinci-altıncı aylarda başlanır dokuzuncu ayda biter. Erzincan tulum peyniri 100’e yakın bitki zenginliğine sahip, Erzincan’daki Munzur Dağlarının yüksek rakımlı yaylalarda otlayan ve yaylaların soğuk kaynak sularından beslenen, karaman koyunundan alınan sütten yapılmaktadır.

Erzincan Tulum Peyniri diğer peynirlere göre daha parlak görünümlü, daha güzel kokulu, tam yağlı ve daha lezzetlidir. Peynirin tuzlanması ve yaylaların temiz havasında bekletilmesi, hijyenik olmasını sağlamaktadır.

Erzincan Tulum Peyniri, koyundan alınan sütün temiz süzeklerde süzülmesinden sonra kazanlarda birkaç saat dinlendirilir. Şirden maya ile mayalanır. Mayalanan süt yaklaşık bir saat sonra ince, ufak, iki kilogramlık temiz bezden yapılmış süzeklere alınıp peynir haline getirilir. Bir gece bekletilir. Mandırada büyük torbalara konulur. On gün suyunu tamamen çekmesi için bekletilir. On günden sonra büyük teknelerde ufalanır, Kemah kayatuzu ile tuzlandıktan sonra tekrar yeni torbalara sıkı bir şekilde basılarak dinlendirilir. On gün dinlendirilip tamamen suyu süzülen peynir, bidonlara veya tulumlara  basılarak +4 derecelik odalara alınır. Soğuk odalarda üç ay bekletilip, olgunlaştırılan Erzincan Tulum Peyniri tüketilmeye hazırdır.

Buzdolabında +5 derecede saklanan Erzincan Tulum Peyniri, 2 yıla kadar dayanıklıdır. 

Ürünlerimizi, en iyi, en kaliteli, en temiz ortamda üreten üreticilerden sağlıyoruz.

Ürünlerimiz sizlere vakumlu paketlerde ve sıcak havalarda soğuk zincirle ulaştırılmaktadır.

Tamamen DOĞAL olan ve katkı maddesi kullanılmadan üretildiği için, peynirlerimizi buzdolabında, +5 derecede muhafaza ediniz. Derin dondurucuda saklamayınız.

ERZNCNTLMP
49 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün: