ORGANİK YULAF EZMESİ 500 Gr

Referans: KAPOYLFEZM500

18,99 ₺
KDV dahil

Diyabetik-Glütensiz

İçerik: Yulaf (Organiktir, Hiçbir katkı maddesi içermez)

Alerjen Uyarısı: Çok düşük oranda Glüten, Avenine

Stok Durumu: Stokta Var.

Üretici Bilgisi: Kappadokia

Adet

 

Güvenli Alışveriş

 

Ücretsiz Kargo (275 TL ve Üzeri)

 

7/24 Müşteri Hizmetleri

Yulaf taneleri oldukça sağlam ve pişmesi zor olan bir yiyecek olduğu için genellikle ezilmiş ve kesilmiş olanları tercih edilmektedir. Yulaf en sağlıklı tahıl çeşitlerinden biridir.

Glüten içermeyen Organik yulaf ezmemizvücut için elzem vitamin, mineral, lif ve antioksidanları barındırır. İçerdiği yüksek lif oranıyla tokluk hissi veren organik yulaf ezmesi, bolca aminoasit ve protein içerir. Bu nedenle özelikle diyet menülerinin kahvaltı öğünlerindeki vazgeçilmezidir.

Çölyak ve glüten hassasiyeti olan kişilerin çok az bir kısmı yulaflarda bulunan protein olan avenine de tepki gösterebilir. Organik olarak üretilen ürünümüz saf olarak üretildiğinden,(diğer tahılların bulaşık olma ihtimali olmamasına rağmen) porsiyon büyüklüğüne dikkat edilerek tüketilmelidir.Çölyak hastalığınız veya glüten hassasiyetiniz varsa tepki göstermediğinizi tespit etmenizin en iyi yolu yulaf ezmesini sadece bir iki kaşık denemektir.Üretilen en düşük glüten oranına sahip ürünlerden biridir.

Organik Yulaf ezmesi, diyabetli birçok insanın diyetlerine dahil edebileceği sağlıklı bir besindir. Her şeyden önce, porsiyon büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Organik Yulaf Ezmesi düşük GI olmasına rağmen, çok büyük porsiyon yiyerek glisemik yük (GL) arttırılabilir. Normal bir porsiyon pişmiş yulaf ezmesi 200 – 250 gram civarındadır.

Organik Yulaf ezmesi içerdiği mineraller sayesinde metabolizmaya ve bireye rahatlık verir, stres ve uykusuzluğa karşı direnç gösterir,

Organik Yulaf ezmesi sindirim sisteminde mide ve bağırsak bozukluklarını giderir.

Migren ataklarını azaltır.

Kemikleri ve kasları güçlendirir. Organik Yulaf Ezmesi, dişleri koruduğu gibi bedensel ve mental yorgunluğu da azaltır.

Kan dolaşımını arttırarak iktidarsızlığa da iyi gelir. Kadınlarda zorlu geçen adet dönemlerinde ağrı ve şikayetleri azaltır.

Guatrı engellemeye yardımcı olur ve tiroit bezinin düzenli çalışmasını sağlar.

Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürerek kalp hastalıkları riskini azaltır.

Kuvvetli bir idrar sökücüdür. Tansiyon hastalarında tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur.

Organik Yulaf ezmemizi keklere, atıştırmalık barlara ve diğer fırın ürünlerine katabilirsiniz.  Mevsim meyveleri, organik reçellerimiz ile tatlandırılarak sağlıklı ve lezzetli tatlılar yapabilirsiniz.  Yoğurt, süt, organik reçellerimiz ya da ılık su ile karıştırarak da sade olarak  tüketebilirsiniz. Özellikle bağırsak tembelliği ve soğuk algınlıklarında süt yardımı ile pişirip daha uzun süre tok tutan bir lapa elde edebilirsiniz.

Diyet listesinde Organik yulaf ezmesini de ekleyenlerin daha hızlı ve sağlıklı kilo verdikleri görülmektedir.

Üretim aşamalarında hiçbir endüstriyel yöntem kullanılmadan, kimyasal ve katkı maddesi eklenmeden üretilenOrganik yulaf ezmemiz vitamin, mineral ve bitkisel antioksidan bileşenler açısından da zengindir.

KAPOYLFEZM500
6 Öğeler

Şunlar da hoşunuza gidebilir

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün: