SİYEZ UNU 1 KG

Referans: KAPSYZU1000

15,50 ₺
KDV dahil

Diyabetik

İçerik: Buğday (Hiçbir katkı maddesi içermez)

Alerjen Uyarısı: Glüten

Stok Durumu: Stokta Var.

Üretici Bilgisi: Kappadokia

Adet

 

Güvenli Alışveriş

 

Ücretsiz Kargo (275 TL ve Üzeri)

 

7/24 Müşteri Hizmetleri

Siyez buğdayı; buğdayların atası olarak bilinen yaklaşık 10 bin yıl önce yetiştirilmeye başlanıpilk kültüre alınan yabani buğday çeşitlerindendir. Siyez buğdayı, eşsiz lezzeti ve besleyici özelliğine rağmen birim alandan elde edilen verimin düşük olması ve kabuklu yapısından dolayı işleme zorlukları nedeniyle, zaman içinde yerini, verimi yüksek melez buğdaylara bırakmıştır. Kabuklu yapısı sayesinde genetik olarak müdahale edilememiştir. Günümüz tarımı ile üretilen buğdayların çok büyük bir kısmı 42 kromozonludur. Ancak siyez buğdayı 14 kromozona sahiptir.

Siyez Unumuz,siyez buğdayının taş değirmende öğütülmesiyle üretilmektedir.

Siyez unu;

·         Yüksek antioksidan içeriğine sahiptir. Hücre yapısını korur, yaşlanmayı geciktirir.

·         İçerdiği B1, B2, B6, B12 vitaminleriyle sindirim ve sinir sistemi için hayati öneme sahiptir.

·         Siyez Ununun Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksektir.

·         Siyez Unu, SiyezBuğdayının tam un şeklinde öğütülmesi sonucu kepek ve ruşeym bölümü, unların içinde kaldığı için yüksek miktarda mineral ve selüloz içererek bağırsakların düzenli çalışmasına destek olur ve bağırsak kanserini önler.Antioksidan, folik asit ve kolay sindirilme gibi özelliklerinden dolayı insan beslenmesinde önemli rol oynamaktadır.

·         Siyez Unu, yüksek miktarda folik asitiçermesi nedeniyle, çocuk ve hamile kadınlar için çok önemli bir gıda maddesidir.

·         Karbonhidrat oranı ve Glisemiks indeksi oldukça düşüktür, diabet hastaları da rahatça tüketebilir. Diyabetiktir.

·         Siyez Unu, içerdiği ilkel yapıdaki gluten miktarı, buğday evriminin son halkası ekmeklik buğdaylardaki glutene kıyasla daha düşüktür.Ürünlerimizi ekşi maya kullanarak tüketirseniz ekşi maya, buğdayın içindeki ilkel gluteni de parçalayacağı için vücutta daha kolay sindirilir. Ancak çölyak hastaları ve glüten hassasiyeti olan insanlar için gluten içeren ürünlerin hiç bir şekilde tüketilmemesi tavsiye edilir.

 

Siyez buğdayından elde edilen Siyez Unlarımızhiçbir endüstriyel kimyasal ve katkı maddesi eklenmedensizlere sunulmaktadır. Aktive Un SAĞLIKTIR…

KAPSYZU1000
18 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 7 ürün: