YULAF UNU 1 KG

Referans: KAPYLFU1000

16,90 ₺
KDV dahil

Diyabetik-Glütensiz

İçerik: Yulaf (Hiçbir katkı maddesi içermez)

Alerjen Uyarısı: Çok düşük oranda Glüten, Avenine

Stok Durumu: Stokta Var.

Üretici Bilgisi: Kappadokia

Adet

 

Güvenli Alışveriş

 

Ücretsiz Kargo (275 TL ve Üzeri)

 

7/24 Müşteri Hizmetleri

Yulaf taneleri oldukça sert ve pişmesi zor olan bir yiyecek olduğu için genellikle ezilmiş ve un halinde tercih edilmektedir. Yulaf en sağlıklı tahıl çeşitlerinden biridir.

Yulaf unu diğer unlardan çok daha geç bayatlama özelliğine sahiptir. Daha uzun süre tazeliğini ve lezzetini koruyan tarifleri yulaf unu sayesinde yapabilirsiniz. Ayrıca yulaf unu glisemik indeksi düşük bir un olması nedeniyle de oldukça doyurucudur. Yulaf ununun açık sarı ve hafif gri renklere çalan bir rengi vardır.

Çok düşük miktarda Glüten içeren yulaf unu, vücut için elzem vitamin, mineral, lif ve antioksidanları barındırır. İçerdiği yüksek lif oranıyla tokluk hissi veren yulaf unu, bolca aminoasit ve protein içerir. Bu nedenle özelikle diyet menülerinin kahvaltı öğünlerindeki vazgeçilmezidir.

Çölyak ve glüten hassasiyeti olan kişilerin çok az bir kısmı yulaflarda bulunan protein olan avenine de tepki gösterebilir.Yulaf unumuz saf olarak üretildiğinden,(diğer tahılların bulaşık olma ihtimali olmamasına rağmen) porsiyon büyüklüğüne dikkat edilerek tüketilmelidir. Çölyak hastalığınız veya glüten hassasiyetiniz varsa tepki göstermediğinizi tespit etmenizin en iyi yolu yulaf unu ve ekşi maya ile yapılan ekmek veya kekten sadece bir iki lokma denemektir. Üretilen en düşük glüten oranına sahip ürünlerden biridir.

Yulaf unu diyabetli birçok insanın diyetlerine dahil edebileceği sağlıklı bir besindir. Her şeyden önce, porsiyon büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Yulaf Unu düşük GI olmasına rağmen, çok büyük porsiyon yiyerek glisemik yük (GL) arttırılabilir.Normal bir porsiyon yulaf unlu gıda 70–100 gram civarındadır.Yulaf içerdiği mineraller sayesinde metabolizmaya ve bireye rahatlık verir, stres ve uykusuzluğa karşı direnç gösterir,

Yulaf unu,  sindirim sisteminde mide ve bağırsak bozukluklarını giderir.

Migren ataklarını azaltır.

Glisemiks indeksi oldukça düşüktür, diyabetik hastalar da rahatça tüketebilir. Diyabetiktir.

Kemikleri ve kasları güçlendirir. Yulaf, dişleri koruduğu gibi bedensel ve mental yorgunluğu da azaltır.

Kan dolaşımını arttırarak iktidarsızlığa da iyi gelir. Kadınlarda zorlu geçen adet dönemlerinde ağrı ve şikayetleri azaltır.

Guatrı engellemeye yardımcı olur ve tiroit bezinin düzenli çalışmasını sağlar.

Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürerek kalp hastalıkları riskini azaltır.

Kuvvetli bir idrar sökücüdür. Tansiyon hastalarında tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur.

Besin bileşenleri oldukça zengin olan yulaf, güçlü bir karbonhidrat ve lif kaynağıdır. Beta-glukan lifler açısından zengindir. Ayrıca diğer tahıllara göre çok daha fazla protein ve yağ içerir.Kaliteli glüten ve amino asit içeriğine sahiptir.

Yulaf Unu vitamin, mineral ve bitkisel antioksidan bileşenler açısından da zengindir.

KAPYLFU1000
4 Öğeler

aynı kategoride bulunan diğer 7 ürün: